Galimybės

Jei įstojai šiek tiek paskubėjęs, arba supratai, kad šiuo metu studijuojama studijų programa nėra tavo svajonė, yra galimybė keisti studijų programą, atsižvelgiant į perstojimui keliamus reikalavimus. Studijų programos keitimo galimybė suteikiama bakalauro, vientisųjų ir magistrantūros studijų studentams nekeičiant studijų programos rūšies (universitetinių, koleginių studijų) ir ne anksčiau kaip baigus pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą. Perstoti į Vilniaus universiteto studijas gali ir kitų aukštųjų mokyklų studentai. 

Perstojimas iš kitų studijų programų į dominančią studijų programą galimas tuo atveju, jeigu šiuo metu studijuojama ir norima studijuoti studijų programos skiriasi ne daugiau kaip 15 kreditų ir neturite akademinių skolų. Jeigu atitinkate šiuos reikalavimus, tuomet prieš naujo semestro pradžią galite pateikti prašymą dėl perėjimo to fakulteto, į kurį norite pereiti, administracijai. Fakulteto administracija taip pat gali numatyti papildomus reikalavimus perstojantiems studentams.

Keisti studijų programą, neprarandant valstybės finansavimo, galima toje pačioje studijų krypčių grupėje. Tais atvejais, kai naujos studijų programos norminė studijų kaina yra didesnė už esamos studijų programos kainą, kainų skirtumas padengiamas programą norinčio keisti studento lėšomis. 

Jeigu studijų programos skiriasi daugiau, nei 15 kreditų, tokiu atveju galima dalyvauti bendrajame priėmime ir studijas pradėti nuo pirmojo kurso. Pradėjus studijas naujojo fakulteto administracijai galima teikti prašymą dėl išklausytų dalykų užskaitymo. Fakulteto administracija galėtų įvertinti studijų dalykus ir, jeigu kurie nors dalykai būtų užskaityti, jų pakartotinai mokytis nereikėtų. Dalykų užskaitymas tuo pačiu principu galimas net tik iš naujo stojant į studijų programą, tačiau ir perstojant. Dėl tikslios informacijos apie dalykus, kurie gali būti užskaityti, konsultacijas teikia pats fakultetas, į kurio studijų programą perstojama arba stojama iš naujo. 

Perstojant nėra žiūrima į valstybinių brandos egzaminų rezultatus, figūruoja tik Universiteto pasiekimai, tačiau jie taip nėra pagrindinis reikalavimas, į kurį atsižvelgiama, nes perstojant svarbiausi kriterijai yra ar perstojantysis neturi akademinių skolų ir ar programos nesiskiria daugiau nei 15 kreditų.

Dėmesio! Kiekvienas perstojimo atvejis yra visiškai individualus, todėl dėl tikslios informacijos ir papildomų galimybių reikia kreiptis į Universiteto kamieninį akademinį padalinį, į kurio studijų programą norima perstoti. 

Aktuali informacija

Klausk studento užklausa

Privalomas laukas

Privalomas laukas

Privalomas laukas

Nepažymėtas laukas

Kontaktai

(+370 5) 219 3144

Saulėtekio al. 9, III r., 104 kab., Vilnius

I-V, 8:00-17:00 val.

Klausk studento

Nori daugiau sužinoti apie VU?

Paklausk čia besimokančio studento!

SUŽINOTI DAUGIAU

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos