Studijų kainos kompensavimas

Pirmosios pakopos ar vientisųjų studijų programų studentai, kurie visą studijų laikotarpį ar jų dalį (semestrą) studijavo valstybės nefinansuojamose vietose ir pasiekė geriausių studijų rezultatų, gali tikėtis už studijas sumokėtos kainos kompensavimo. Studijų kainos kompensavimą iš valstybės biudžeto, tarpininkaujant Universitetui, organizuoja Valstybinis studijų fondas (toliau - Fondas), kompensavimo tvarką reglamentuoja Už studijas sumokėtos kainos kompensavimo tvarkos aprašas ir Už studijas sumokėtos kainos kompensavimo nuostatai.

Valstybinis studijų fondas, atsižvelgdamas į kiekvienos studijų programos studentų skaičius, kiekvienoje studijų kryptyje nustato didžiausią asmenų, kuriems gali būti kompensuota sumokėta studijų kaina skaičių. Kiekvienos studijų kryties studentai yra statomi į konkursinę eilę pagal kompensuojamojo laikotarpio svertinį vidurkį ir sumokėta kaina kompensuojama Fondo nustatytam skaičiui geriausiai besimokančių studentų toje kryptyje.

Asmenims, kuriems skirta už studijas sumokėtos kainos kompensacija, lapkričio mėnesį išsiunčiamas pranešimas elektroninio pašto adresu, kurį Fondui nurodo aukštoji mokykla, todėl svarbu, kad VU eStudentas aplinkoje nurodytas el. pašto adresas studentų būtų reguliariai tikrinamas. Gavę pranešimą studentai per nurodytą terminą turi Fondui pateikti prašymą išmokėti už studijas sumokėtos kainos kompensaciją.

Faktiškai sumokėta studijų kaina ar jos dalis, ne didesnė, kaip norminė studijų kaina gali būti kompensuojama asmeniui 2 kartus per studijų laikotarpį:

  • už pirmuosius dvejus studijų metus (ištęstinių studijų atveju - pirmąją pusę studijų programos) ir (arba)
  •  nuo trečiųjų studijų metų iki pirmosios pakopos ar vientisųjų studijų pabaigos (ištęstinių studijų atveju - pabaigus antrąją pusę studijų programos).

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos