Įmokos už studijas, paskolos
Už studijas visą studijų kainą moka studentai, studijuojantys valstybės nefinansuojamoje vietoje, taip pat kitais Senato tvarkoje numatytais atvejais.
2009 metais ir anksčiau į Vilniaus universitetą įstoję studentai, kurių studijos visiškai arba iš dalies apmokamos valstybės biudžeto lėšomis ir kurie neatitinka gerai besimokančio studento kriterijų, privalo sumokėti 4 BSI (bazinė socialinė išmoka, nustatoma valstybės) dydžio (šiuo metu – 160 EUR) dalinę studijų įmoką.
Fakulteto dekanas (padalinio vadovas) gali leisti studijų įmoką mokėti dalimis arba atidėti studijų įmokos mokėjimą. Prašymas teikiamas studijuojančiojo fakulteto (padalinio) vadovui.
Jei studentas (klausytojas) nutraukia studijų sutartį, sumokėtos studijų įmokos, atitinkančios metinę studijų kainą (studijuojamų dalykų kainą), grąžinamos Senato nustatyta tvarka.
Įmokų mokėjimo būdai
Įmoką už studijas galima sumokėti naudojantis elektroninės bankininkystės paslauga „Swedbank“ arba SEB banke.
Įmoką už studijas taip pat galima sumokėti banko pavedimu nuvykus į „Swedbank“ arba SEB banką. Maloniai prašome sumokėti įmoką tame banke, kuriame turite sąskaitą. Įmoką už studijas mokant pavedimu, būtina nurodyti visą informaciją, kuri pateikiama Vilniaus universiteto studijų informacinėje sistemoje suformuotame kvite.
Kilus neaiškumams, prašome kreiptis į savo fakulteto (padalinio) studijų administratorių. Jei neaiškumai kyla dėl mokėjimo banke, prašome kreiptis į Finansų departamentą.
Mokėjimo kvitai
Mokėjimo nurodymai (kvitai) formuojami ir spausdinami prisijungus prie VU studijų informacinės sistemos.
Vilniaus universiteto padalinių kodai.
Vilniaus universiteto sąskaitų, į kurias mokamos įmokos už studijas, rekvizitai:
Įmokos kodas – 103027
Įmokos pavadinimas – Studijų įmoka
Gavėjas – Vilniaus universitetas
Gavėjo kodas – 211950810
Gavėjo bankas – „Swedbank", AB
Banko kodas – 73000
SWIFT kodas – HABALT22
Gavėjo sąskaita – LT377300010094318310
Mokėtojo (kliento) kodas – nurodyta
studento duomenų bazėje suformuotame
kvite (6 simboliai)
Mokėjimo paskirtis – nurodyta
studento duomenų bazėje suformuotame
kvite (8 simboliai)
Suma skaičiais – suma arba jos dalis, kurią
turite sumokėti
|
Įmokos kodas – 3005000
Įmokos pavadinimas – Studijų įmoka
Gavėjas – Vilniaus universitetas
Gavėjo kodas – 211950810
Gavėjo bankas – SEB bankas, AB
Banko kodas – 70440
SWIFT kodas – CBVILT2X
Sąskaita – LT087044060001101389
Mokėtojo (kliento) kodas – nurodyta
studento duomenų bazėje suformuotame
kvite (6 simboliai)
Įmokos paskirtis - nurodyta studento
duomenų bazėje suformuotame kvite (8 simboliai)
Suma skaičiais – suma arba jos dalis, kurią
turite sumokėti
|
Įmokų deklaravimas
Asmenys, sudarę studijų (klausytojo) sutartį ir mokantys įmokas už studijas, gali jas deklaruoti. Šie asmenys yra įtraukiami į Valstybinei mokesčių inspekcijai teikiamų studentų, mokančių už studijas, sąrašus. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 straipsnio nuostatose ir VU Senato komisijos 2007 m. balandžio 17 d. nutarime nustatyta, kokias įmokas už studijas galima deklaruoti.
Nuo 2009 m. vasario 1 d. universitetas kartą per metus siunčia Valstybinei mokesčių inspekcijai duomenis apie studento (klausytojo) sumokėtas įmokas už ataskaitinį laikotarpį. Siunčiami šie duomenys: studento (klausytojo) asmens kodas, studento (klausytojo) vardas pavardė, sumokėta įmokų už studijas suma.
Prireikus, pažymas apie studento (klausytojo) sumokėtas įmokas už studijas išduoda fakultetų (padalinių) administracijos.
Deklaruojant mokesčius e-būdu, preliminarios gyventojų metinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM308 sudėtinės dalies (lentelė GPM308L) „Gyventojo apmokestinamąsias pajamas mažinančios išlaidos“ pildymo ypatybės skiriasi, kai įmokas deklaruoja studento tėvai ar pats studentas (klausytojas).
Kai įmokas deklaruoja tėvai, preliminarios deklaracijos dalis GPM308L nėra užpildoma, todėl ją reikia užpildyti pačiam deklaruojančiam duomenimis iš ataskaitos „Duomenys deklaracijai VMI“, kuri yra paskelbta Vilniaus universiteto studijų informacinėje sistemoje, aplikacijoje „Deklaracija VMI“. Kai įmokas deklaruoja studentas, kuris per ataskaitinį laikotarpį turėjo apmokestinamų pajamų, preliminarios deklaracijos dalis GPM308L yra automatiškai užpildoma. Jei deklaracijos dalis GPM308L nėra užpildyta arba užpildyta ne ta suma, kuri Jūsų nuomone turi būti, prašome kreiptis į Finansų departamentą.
Valstybės remiamos paskolos
Valstybės remiamas paskolas iš kredito įstaigų lėšų turi teisę gauti aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos, vientisųjų studijų, antrosios pakopos, trečiosios pakopos studentai, rezidentai, profesinių studijų studentai.
Studentai gali gauti valstybės remiamas paskolas:
- paskolą studijų kainai sumokėti (šios paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti studento už studijų metus mokamos studijų kainos ar jos dalies);
- paskolą gyvenimo išlaidoms (iki 2000 Eur per metus);
- paskolą dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis (iki 2400 Eur per metus).
Paskolos gavėjo bendra pagal numatytą tvarką gautų paskolų suma, neįskaitant palūkanų, negali būti didesnė nei 385 BSI. Valstybės remiamos paskolos skolinamos eurais.
Paskolos studijų kainai sumokėti yra pervedamos į aukštosios mokyklos sąskaitą kiekvieną semestrą. Paskolos gyvenimo išlaidoms pervedamos į asmeninę paskolos gavėjo sąskaitą lygiomis dalimis kas mėnesį. Paskolos dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis pervedamos visa suma iš karto į asmeninę paskolos gavėjo sąskaitą.
Valstybės remiamos paskolos sutartyje nustatomos valstybės garantijų sąlygos, paskolos rūšis, suma, palūkanų tipas ir dydis (kintamų palūkanų atveju – palūkanų bazė ir maksimalus maržos dydis), paskolos grąžinimo ir palūkanų mokėjimo tvarka, kitos suteikimo ir grąžinimo sąlygos. Valstybės remiamos paskolos palūkanos pradedamos skaičiuoti nuo valstybės remiamos paskolos išmokėjimo datos ir skaičiuojamos nuo išmokėtos ir negrąžintos valstybės remiamos paskolos dalies. Palūkanos, skaičiuojamos studijų metu, gali būti apmokėtos iš Fondo disponuojamų lėšų.
Valstybės remiama paskola pradedama grąžinti ne vėliau kaip po 12 mėnesių po studijų baigimo, nutraukimo ar išbraukimo, ir grąžinama ne vėliau kaip per 15 metų nuo paskolos grąžinimo pradžios.
Tais atvejais, kai lėšų valstybės remiamoms paskoloms teikti poreikis neviršija valstybės remiamos paskoloms teikti numatytos lėšų sumos, į studentų, kuriems siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis, sąrašą įtraukiami visi studentai, tinkamai užpildę prašymą-anketą valstybės remiamai paskolai gauti. Tais atvejais, kai lėšų poreikis valstybės remiamoms paskoloms teikti viršija numatytą lėšų sumą, studentų, kuriems siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis su kredito įstaiga, sąrašas sudaromas atsižvelgiant į prašomos valstybės remiamos paskolos paskirtį, studento socialinę padėtį, studentų studijų dalykų įvertinimų vidurkį per semestrą (pirmąjį studijų semestrą – stojamojo balo sumą), prašymo pateikimo laiką.
Visų rūšių valstybės remiamos paskolos teikiamos kasmet rudens semestre. Studentas, norintis gauti paskolą, turi registruotis Fondo interneto svetainėje užpildydamas nustatytos formos prašymą-anketą. Apie paskolų teikimo pradžią, studentų registravimo pradžios ir pabaigos datas skelbiama Fondo interneto svetainėje.