Skelbiamas konkursas į podoktorantūros stažuotojo vietą

Sukurta: 31 spalio 2022

Skelbiamas konkursas į podoktorantūros stažuotojo (–os) vieta Vilniaus universiteto (VU) Ugdymo mokslų institute: Neoliberali politika Lietuvoje ir jos poveikis universiteto vaidmeniui puoselėjant demokratiją.

Paraiškos priimamos iki 2024 m. gegužės 29 dienos.

Apie projektą

Dviejų metų trukmės podoktorantūros stažuotės projektas skirtas tirti neoliberalios politikos Lietuvoje poveikį universiteto vaidmeniui puoselėjant demokratiją. Stažuotojas atliks tyrimus, vadovaujant prof. Rimantui Želviui ir glaudžiai bendradarbiaujant su kitais tyrimų grupės nariais.

Pagrindinis projekto tikslas - permąstyti universitetą kaip platesnių transformacijų atspindį bei aktyvų demokratinių procesų agentą.

Tematikos aktualumas kyla iš poreikio suvokti, kaip neoliberali politika ir jos vykdomos reformos veikia universitetus ir jų vaidmens suvokimą visuomenėje bei universitetų gebėjimą puoselėti ir stiprinti demokratiją. Mokslininkai savo darbuose fiksuoja dabartiniame pasauliniame kontekste – įskaitant vakarų senąsias demokratijas – vykstantį nerimą keliantį demokratijos nuosmukį ir pabrėžia esminį universiteto vaidmenį, saugojant ir plėtojant demokratiją, o taip pat kylančias kliūtis šiam universitetų vaidmeniui skleistis.

Tad universiteto ir demokratinių procesų sąsajos tematika šiandieniniame kontekste tampa aktuali. Norint visapusiškiau ir giliau suprasti sudėtingą ir dinamišką universiteto ir demokratijos santykį, būtinas tarpdisciplininis požiūris.

Taigi atliekant tyrimą šioje tematikoje siekiama ieškoti sintezės tarp šių skirtingų mokslų krypčių, taip pilniau išnaudojant jų potencialą bei tuo pačiu skatinant tarpdisciplininių tyrimų atlikimą.

Paraiškos turi būti teikiamos orientuojantis į Lietuvos aukštojo mokslo kontekstą.

Biudžetas: Darbo užmokestis: 1 et. darbo vieta – 3177,19 Eur/mėn. (su visais mokesčiais); 24 mėn. x 3177,19 Eur., viso – 76252,56 Eur. Išlaidos kitų projektų veiklų įgyvendinimui (kaip komandiruotės, stažuotės, paslaugos susijusios su tyrimo vykdymu, mokslo rezultatų pasiekimu, prekėmis, kita) – iki 14 000 Eur. projekto vykdymo laikotarpiui.

Reikalavimai:
• Daktaro laipsnis Socialinių mokslų srityje, pageidautina Edukologijos kryptyje;
• Patirtis atliekant tyrimus aukštojo mokslo srityje ir tarpdisciplininius tyrimus (privalumas);
• Anglų kalbos įgūdžiai (C1 lygis ir aukštesnis).

Paraiškos forma

Dokumentus siųskite dr. Ramunei Kasperavičiūtei-Černiauskienei elektroniniu adresu:

Projektas bus vykdomas Vilniaus universiteto Ugdymo mokslų institute. Klausimais, susijusiais su stažuote, kreiptis į prof. Rimantą Želvį elektroniniu adresu: .