VU doktorantai dalyvavo Arqus doktorantūros savaitėje

Sukurta: 18 gegužės 2023

Gegužės 9-12 d. Granadoje vyko jau trečioji Arqus doktorantūros savaitė, skirta aptarti karjeros už akademinės bendruomenės ribų galimybes. Pažinti naujas profesines sritis susirinko 30 doktorantų bei karjeros plėtros ekspertų iš devynių Arqus aljanso universitetų. Keturias dienas vyko įvairiausi mokymai, kuriuose 10 tarptautinių karjeros vystymo ekspertų nagrinėjo tokias aktualias temas kaip reikalingi įgūdžiai ir kompetencijos norint įsidarbinti privačiame sektoriuje, projektų rengimas, atvirosios inovacijos, karjeros vystymas žinių perdavimo srityje ir kt.

Trečiojoje Arqus doktorantūros savaitėje dalyvavo ir Vilniaus universiteto doktorantai, kurie sutiko pasidalinti savo įspūdžiais:

"Mano nuomone, kai kurios sesijos buvo labai naudingos (apie įgūdžius, kompetencijas, startuolius, workshop’ai apie interviu ir klientų nuomonę)."

"Buvo atrinkti tikrai labai geri lektoriai, ypatingai patiko diskusija apie PhD perspektyvas ir galimybes diskusijos formate. Taip pat labai patiko dalyviai (kiti doktorantai)."

"Labai patiko lektoriai, jautėsi, kad labai gerai išmano savo sritis. Praktinės sesijos buvo labai gerai suorganizuotos ir naudingos."

"Renginio metu buvo suteikta daug informacijos ir taip pat jau patys panaudojome kai kuriuos įrankius (mydocpro.org, kompetencijų sąrašas, interviu pasibandymas), kurie naudingi dėliojant savo CV, galvojant kaip pasiruošti darbo interviu. Tai panaudosiu, kai jau apsiginsiu ir nuspręsiu ieškoti darbo kitur."

Doktorantūros savaitė rengiama pagal "Arqus PhD Pursuit" - Aljanso iniciatyvą, kuria siekiama sujungti mokslinius tyrimus ir švietimą, kad pradedantys mokslininkai būtų parengti esamiems ir naujiems didiesiems visuomenės iššūkiams spręsti, didinant jų tarptautinį konkurencingumą akademinėje bendruomenėje ir už jos ribų bei prisidedant prie regioninių ir Europos inovacijų strategijų įgyvendinimo.

Daugiau informacijos apie Arqus aljanso organizuojamus renginius galite rasti tinklalapuje: https://www.vu.lt/tarptautiniai-rysiai/arqus-europos-universitetu-aljansas