Stojimo reikalavimai
Jau esu baigęs vienas magistro studijas. Ar galiu dar kartą pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą?
Jeigu pirmųjų magistrantūros studijų metu daugiau nei pusę studijų programos kreditų įgijote valstybės biudžeto lėšomis, dar kartą į valstybės finansuojamą (VF) vietą pretenduoti teisės neturite.
Esu baigęs kolegiją. Ar turiu galimybių pretenduoti į magistro studijas?
Kolegijų absolventai gali pretenduoti į tam tikras magistrantūros studijų programas pabaigę atitinkamas papildomąsias studijas. Papildomosios studijos trunka vieną arba du semestrus (priklausomai nuo akademinio padalinio (fakulteto) ir studijų programos). Pabaigus studijas išduodamas papildomųjų studijų baigimo pažymėjimas apie išklausytus dalykus ir surinktus kreditus. Daugiau informacijos rasite čia.
Kokie papildomi balai pridedami stojant į magistro studijas?
Pažymų, reikalingų stojant į Vilniaus universiteto antrosios pakopos ir profesinių pedagoginių studijas, sąraše pateikiama informacija apie tai, kokie papildomi balai gali būti pridedami stojantiems į atitinkamas magistrantūros studijų programas. Tam, kad papildomi balai būtų pridėti prie konkursinio balo, jums reikia „Pažymos dėl papildomų balų gavimo (Nr. 3)". Dėl šios pažymos kreipkitės į akademinio padalinio (fakulteto), į kurio siūlomą studijų programą stojate, priėmimo komisiją.
2021 m. priėmimo statistika
Kiek praėjusiais metais buvo primtųjų į VF ir VNF vietas?
Valstybės finansuojamų (VF) ir valstybės nefinansuojamų (VNF) vietų skaičių magistrantūros studijų programose ir priimtų į studijas studentų skaičių praėjusiais metais galite rasti 2021 m. priėmimo į antrosios pakopos ir profesines pedagogines studijas statistikoje.
Studijos
Ar įmanoma studijas suderinti su darbu?
Dauguma magistrantūros studijų programų yra vykdomos dirbantiems studentams patogiu laiku – antroje dienos pusėje. Orientacijai galite pasižiūrėti, kokiais laikais yra organizuojamos paskaitos šiuo metu studijuojantiems studentams skelbiamuose tvarkaraščiuose. Taip pat kai kurios studijų programos yra vykdomos sesijiniu tvarkaraščiu arba ištęstine forma. Užsiėmimai pagal sesijinį tvarkaraštį yra organizuojami vieną semestro mėnesį darbo dienomis ir savaitgaliais, o likusį laiką studentai dirba savarankiškai. Ištęstinių studijų apimtis yra ne mažesnė kaip 30 ECTS kreditų ir ne didesnė kaip 45 ECTS studijų kreditai per metus, todėl studijos ištęstine forma trunka iki pusantro karto ilgiau negu nuolatine forma. Be to, yra galimybė susidaryti individualų studijų planą – į numatytą studijų programos planą įtraukti pageidaujamus studijuoti dalykus bei susidėlioti jų tvarkaraštį. Dėl individualaus studijų plano sudarymo reikia kreiptis į atitinkamo akademinio padalinio (fakulteto) administraciją.
Kas yra sesijinės studijos?
Nuolatinės studijos yra vykdomo dieniniu (D) arba sesijiniu (S) tvarkaraščiu.
Pagal dieninį tvarkaraštį, akademiniai užsiėmimai paprastai vyksta darbo dienomis nuo 8 iki 21 val.
Pagal sesijinį tvarkaraštį, magistrantūros studijų programose studijų užsiėmimai paprastai vyksta tik savaitgaliais.
Informaciją apie tai, kokiu tvarkaraščiu vykdomos studijos, rasite magistrantūros studijų programų aprašuose.
Kas yra ištęstinis studijų tvarkaraštis?
Pagal trukmę, studijos yra vykdomos nuolatine (NL) arba ištęstine (I) studijų forma. Nuolatinių studijų apimtis yra 60 ECTS kreditų per metus. Ištęstinių studijų apimtis yra ne mažesnė kaip 30 ECTS kreditų ir ne didesnė kaip 45 ECTS studijų kreditai per metus, todėl studijos ištęstine forma trunka iki pusantro karto ilgiau negu nuolatine forma. Šiuo metu Vilniaus universitete ištęstine forma yra vykdomos kai kurios magistrantūros studijų programos.
Ar galiu vienu metu studijuoti magistrantūros ir Mokyklos pedagogikos profesinėse pedagoginėse studijose?
Taip, galima vienu metu studijuoti tiek magistrantūros studijose, tiek Mokyklos pedagogikos studijose, tačiau vertėtų apsvarstyti studijų suderinimo galimybes. Magistrantūros studijų programų tvarkaraščiai yra skelbiami kiekvieno fakulteto svetainėje, Mokyklos pedagogikos studijų programos tvarkaraščiai skelbiami čia.
Jei nusprendėte, kad norite studijuoti tiek magistrantūros, tiek Mokyklos pedagogikos studijų programose, el. paštu atsiųskite tai patvirtinantį laišką, kuriame turi būti nurodytos magistro studijų programos į kurias teikiamas prašymas, taip pat nurodyta, kad tuo pačiu stojimo etapu pretenduojama ir į Mokyklos pedagogikos studijas. Tik gavus el. laišką su informacija, kad norima studijuoti magistro programoje bei Mokyklos pedagogikos programoje, informacija bus perduota Vilniaus universiteto Priėmimo komisijai ir bus formuojami du pakvietimai į skirtingas studijas.
Laisvojo klausytojo sutartis
Prie magistro programos konkursinio balo reikalavimų nurodyta, kad turiu būti išklausęs tam tikrus dalykus. Kaip galiu tą padaryti?
Jeigu norite išklausyti tik tam tikrus dalykus, tą galite padaryti su Universitetu sudarant laisvojo klausytojo sutartį. Šią sutartį pasirašę asmenys turi tokius pat įsipareigojimus kaip ir kiti studentai: taikomos tokios pačios studijų dalyko savarankiškų darbų, koliokviumų, užduočių ir atsiskaitymo sąlygos, o galutinis įvertinimo pažymys skaičiuojamas taip pat, kaip ir kitiems to paties dalyko studentams. Pagal laisvojo klausytojo sutartį studijavusiems asmenims, jų pageidavimu, Universiteto padalinio (fakulteto) administracija išduoda akademines pažymas apie Universitete studijuotus dalykus.
Pagal šią sutartį studijuojamo dalyko kaina priklauso nuo to, kiek kainuoja studijų programa, kurioje yra dėstomas pasirinktas studijų dalykas ir kiek šiam studijų dalykui yra skirta kreditų. Dėl laisvojo klausytojo sutarties reikia kreiptis į akademinį padalinį (fakultetą), kuriame dėstomus dalykus norite išklausyti.
Lietuvos studento pažymėjimas (LSP)
Pasirašę studijų sutartį studentai privalo užsisakyti Lietuvos studento pažymėjimą (LSP). Tai galima padaryti apsilankius adresu www.lsp.lt. Universitetas duomenis apie įstojusius asmenis perduoda LSP administratoriui per kelias savaites nuo studijų sutarties sudarymo. Įprastai LSP yra pagaminamas per dvi savaites.
LSP – tai dokumentas, kuris įrodo studento statusą ir suteikia teisę naudotis Universiteto biblioteka, inventoriumi, taip pat yra naudojamas laikant egzaminus.
Daugiau informacijos apie LSP teikiamas galimybes sužinosite čia.