Sukurta: 16 liepos 2020

450-mečio stipendija

Net du trečdaliai Vilniaus universiteto (VU) studentų studijuoti atvyksta iš mažesnių miestų ir miestelių. Pradėti studijas viename iš šalies didmiesčių – Vilniuje, Kaune ar Šiauliuose – yra nemažas iššūkis jaunuoliams, kurių šeimos susiduria su finansiniais sunkumais.

Siekdamas didinti universitetinių studijų prieinamumą ir padėti prisitaikyti naujoje aplinkoje jautrių socialinių grupių studentams, VU jau kelerius metus būsimiems studentams skiria specialią 450-mečio stipendiją.

Stipendijos dydis vienam studentui yra 3000 EUR. VU savo lėšomis yra įsteigęs stipendijas 100-ui studentų. Papildomai stipendijas kasmet skiria ir VU partneriai.

VU yra vienas pirmųjų universitetų Lietuvoje, skiriantis stipendiją dar iki studijų pradžios padėti gabiems jaunuoliams, kurie dėl finansinių sunkumų negalėtų įgyti išsilavinimo universitete.

Prašymai stipendijai gauti yra teikiami kasmet tuo pačiu laiku, kaip ir prašymai studijuoti universitete.

Į stipendiją gali pretenduoti stojantieji, kurie atitinka šiuos kriterijus:
  • pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų prašyme pirmu numeriu renkasi studijas Vilniaus universitete,
  • šeimos mėnesinių pajamų vidurkis per paskutinius 3 mėnesius vienam asmeniui buvo ne daugiau nei 500 eurų,
  • nėra anksčiau įgiję bakalauro ar magistro kvalifikacinio laipsnio,
  • nėra gavę Vilniaus universiteto gimtadienio stipendijos.